7 strategjite SEO qe duhet te perdori cdo faqe interneti

7-strategjite-SEO-qe-duhet-te-perdori-cdo-faqe-interneti

Per shume strategjite SEO duken si fizike kuantike , por ne fakt ne jemi ketu per t’jua bere me te qarte.
SEO eshte nje nga faktoret kryesore te renditjes se faqeve te internetit ne motorrat e kerkimit Google.
Gjithmone SEO ka nevoje per eksperte te fushes per te optimizuar ne menyre sa me te mire. Ne ju rekomandojme 7 strategjite me te mira SEO per 2015.

1.Optimizim per kerkim tek Smartphones.

Ne studime te ndryshme qe jane realizuar , studimet kane treguar qe sot rreth 80 % e gjithe njerezimit zoteron nje  smartphone. Te gjithe keta perdorues harxhojne rreth 2 ore ne dite me te.

Gjithashtu nje studim tjeter tregoi qe rreth 50% e trafikut te gjithe Google vinte nga pajisjet smartphone. Keto fakte tregojne dicka shume te rendesishme. Optimizimi per faqen e internetit duhet te nisi nga smartphones. Gjithe ky trafik I lartpermendur duhet te vij tek faqja juaj e internetit .

Ne rradhe te pare ju duhet nje faqe interneti sa me responsive, nje faqe interneti qe hapet dhe ne telefon shume mire. Per kete ju duhet nje website qe te jete I pershtatshme dhe adapt me te gjitha formatet, per ipad, retina display dhe smartphone.
Nese e keni nje faqe dhe nuk keni para mjaftueshem qe te beni nje website responsive per faqen tuaj , ju mund te ndertoni vetem nje website per formatin mobile te biznesit tuaj.
ME pas duhet te implementoni gjithe strategjite SEO per ta bere kete faqe sa me te vizitueshme dhe te arritshme nga te githe !

2.Zgjidhni sa me shume fjale kyce te ndryshme

Nje nga strategjite me te perdorura qe nga konceptimi I SEO jane fjalet kyce. Zgjedhja e fjaleve kyce me te vecanta por qe perfaqesojne me se miri  aktivitetin ne fjale, jane nga zgjedhjet me te veshtira por qe kane shume rezultate te larta ne renditjen ne google.
Imagjinoni nje kompani qe shet veshje si bluza , kemisha etj te dali e para duke kerkuar ne google me fjalet kyce si : bluza t shirt, kemisha pambuku, kemisha serioze etj.
Perpiquni te mendoni si audience juaj , Cfare do kerkonit te vetja po te ishit klient?

3.Mos neglizhoni rrjetet sociale

Nje nga faktoret kryesore qe shume biznese renditen ne google sa me larte eshte dhe menaxhimi I mire I rrjeteve sociale qe ata bejne. Te kesh nje profil FB, Instagram, Twitter, Google +te indekson ne rrjetin global.
Zakonisht, klientet klikojne me shpejt faqen tuaj te rrjeteve sociale sesa faqen zyrtare. Keshtu qe mbajeni mend , nje nga taktikat me te mira dhe pa kosto eshte krijimi I kanaleve sociale. Mos e teproni me hapjen e cdo profile te mundshem por te pakten ne mediat sociale me te medha duhet te jeni sa me prezent
Provojeni njehere kerkoni nje biznes qe ju intereson ne Google , shikojeni kush do t’ju dali me lart ?

4.Ndertoni faqe sa me te thjeshta me perdorim te thjeshte

Ndertimi I faqeve te internetit eshte nje art me vete.  Thjeshtesia duhet te rrezatoj sofistikimin me te larte te mundshem.
SEO dhe strategjite e ndryshme per tu renditur sa me lart  perfshijne ndertimin e nje webi konkret. Te gjithe linqet te cilat jane aktive , me gjithe imazhet qe kane emertimin e vete.
Cdo material i integruar ne web duhet te kete emertimin e vete ne menyre qe te jete  I aksesueshem nga kushdo. Permalinku duhet te jete me vete nje fjale kyce qe te sherbej per te gjeneruar sa me shume vizitor.

5.Optimizimi SEO kerkon kohe dhe devotshmeri

Optimizimi SEO nuk realizohet  brenda nates dhe nuk jep efektin qe diten e dyte te aplikimit. Do disa kohe qe te shikoni rezultatet e vertete SEO tek faqja juaj e internetit.
Mos u fiksoni me shifra duke studiuar cdo pjese te blogut tuaj , duke kerkuar vizitoret dhe nga kane ardhur. Lejini keto studime per me vone , ne momentin qe do tju duhet me shume statistika.

6.Pershkrimi sa me efektiv renditje sa me e larte.

Nuk mjafton vetem disa fjale kyce eshte shume e rendesishme qe te beni pershkrimi sa me te gjate dhe sa me te detajuar ne lidhje me faqen e internetit. Duhet te kete sa me shume fjale te mirendertuara te cilat perfaqesojne gjithe aktivitetin e faqes suaj .
Fjalet e shkurtra vertete jane fantastike per renditjen SEO. Ne renditjen ne google del sa me lart ai qe ka optimizuar me se mire pjesen e SEO.

7.Bejini “reklame” faqes suaj te internetit

Eshte shume e rendesishme qe ta reklamoni sa me shume faqen tuaj te internetit ne vende te ndryshme.  Keto fushata i shtojne kredibilitetin dhe peshen faqes suaj te interneit.Gjithashtu duhet te fokusoheni te vendosni disa backlinkse ne faqe duke krijuar keshtu nje lidhje korelative me faqe te ndryshme ne internet. Fokusi juaj duhet te jete dhe tek publiciteti I larte I faqes. Sa me shume vizitore aq me shume do te shtohet renditja positive per faqen tuaj.